Kas rekomenduojama ir ko geriau vengti rašant CV

Daugelis ieškančių darbo neįvertina CV svarbos, nors tai pirmas dalykas, kurį pamato potencialus darbdavys.

Pateikiame rekomendacijas, kaip rašyti savo CV, kurių laikantis padidinsite galimybę būti pakviestam į darbo pokalbį.

 • Nenaudokite daugiaspalvio teksto ir per daug skirtingų šriftų dydžių. Rekomenduojama vengti kursyvo, pabraukimo, šešėlio, grafikos ir vertikalių / horizontalių linijų ar langelių. Šriftą rinkitės „Verdana“, „Arial“, „Calibri“ arba „Times“.
 • Darbdaviai gauna šimtus CV ir tikrai ne visuomet spėja atidžiai įsigilinti į kiekvieną iš jų. Todėl rekomenduojame, kad jūsų CV apimtis būtų nedaugiau nei du ar trys puslapiai.
 • Neįtraukite tokios asmeninės informacijos kaip šeimyninė padėtis, amžius (nebent jūs kreipiatės dėl darbo, kur tai yra svarbu).
 • Jei turite, pateikite nuorodą į savo svetainę (ypač jei ji susijusi su darbu, į kurį pretenduojate). Nesvarbu, ar tai CVdraugas.lt svetainė su asmeniniu profiliu, tinklaraštis, „LinkedIn“ ar „Instagram“ paskyra, matomumas internete gali pagerinti jūsų įvaizdį ypač žiniasklaidoje, kūrybinėse industrijose ir IT.
  Be abejo, minėtos svetainės ar profiliai turi būti tvarkingi, nes kitu atveju rezultatas gali būti priešingas.
 • Nerašykite neapibrėžtų teiginių. Faktus pateikite remdamiesi realiais pavyzdžiais. Pavyzdžiui, nerašykite: „Mano bendravimo įgūdžiai yra puikūs“. Vietoj to rašykite: „Mano puikūs bendravimo įgūdžiai buvo tobulinami… ir buvo labai naudingi situacijoje kai…“
 • Jei tik turite galimybę, pasiekimus nurodykite kiekybiškai, tai jūsų teiginiams suteiks daugiau svorio ir aiškumo. Pavyzdžiui, „30000 eur. padidėję pardavimai“, „32% išaugusi apyvarta“ arba „ 65% padidėjęs svetainės lankomumas“.
 • Naudokite savo ankstesnių darbdavių atsiliepimus. Į savo gyvenimo aprašymą įtraukite nuorodas/hiperlinkus, nukreipiančius į darbdavių atsiliepimus jūsų „LinkedIn“ , „CVdraugas“ profilyje ar kitoje svetainėje.
 • Nepamirškite pritaikyti savo gyvenimo aprašymo kiekvienai darbo paraiškai. Kuo tiksliau atsižvelgsite į kiekvieną konkretaus darbo kriterijų, tuo didesnė tikimybė būti pakviestam į darbo pokalbį.
 • Tikrinkite, o po to dar kartą patikrinkite. Tyrimai parodė, kad net 58 proc. CV yra rašybos ar konteksto klaidų. Įsitikinkite, kad jūsų CV nėra vienas iš jų! Jei dažnai atnaujinate savo gyvenimo aprašymą, natūraliai gali atsirasti rašybos ar konteksto klaidų (ypatingai motyvaciniame laiške). Todėl jūsų CV nuo labai puikaus, gali tapti nelabai suprantamu.
  Todėl kiekvieną kartą, kai tik pakeičiate ar papildote savo CV, perskaitykite jį visą iš naujo ir svarbiausia garsiai. Patikėkite, nustebsite, kai skaitant garsiai jūsų CV skambės visai kitaip nei skaitant tik mintyse.

Jei dar neturite, nedelskite ir savo CV profilį nemokamai susikurkite tinklalapyje Registruotis | CVdraugas.lt

Sėkmės surandant jūsų vertą darbą!

 • Bendrinkite šį įrašą

Palikite komentarą