Karjeros tendencijos: svarbūs įgūdžiai, reikalingi darbui

Demografiniai rodikliai, kultūros tendencijos ir naujos technologijos greitai keičia darbo rinką.

Žmonės gyvena daug ilgiau nei anksčiau. Naujos technologijos ir automatizavimas keičia nusistovėjusius darbo standartus. Pavyzdžiui, pakeičia anksčiau populiarias informacijos sklaidos priemones tokias kaip spausdintus laikraščius. Todėl reikalinga įgyti skaitmeninio raštingumo įgūdžius, padėsiančius įsilieti į naujai atsirandančias darbo pozicijas.

Apžvelkime, ką reikėtų mokytis ir kur gilinti žinias, kurios bus reikalingos darbo rinkoje per ateinančius penkerius – dešimt metų.

Ką aptarsime:

  • Skaitmeninis raštingumas.
  • Darbai, kurie bus paklausūs per ateinančius penkerius – dešimt metų.
  • Visų sričių darbams reikalingi komunikacijos, technologinių žinių ir nuolatinio mokymosi įgūdžiai.

Technologijos

Ryškiausia darbo vietų, kurias paveikia skaitmeninės technologijos, pusė yra tai, kad padidėja su technologijomis susijusių naujų darbo vietų pasiūla ir karjeros galimybės. Kiekviena nauja automatikos ar robotikos forma reikalauja ir naujų inžinierių bei technikų ne tik technologijoms prižiūrėti, bet ir jas kurti.

Perėjimas nuo personalinių ir nešiojamų kompiuterių prie išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių sukūrė didelę programuotojų ir dizainerių paklausą. Taigi, nors negalime tiksliai numatyti, kaip technologijos pažengs iki 2025 m., tačiau galime patarti neatsilikti nuo naujausių tendencijų ir įrankių.

Sveikatos apsauga

Senėjančiai visuomenei ir toliau reikės daugiau darbuotojų įvairiose medicinos srityse. Akivaizdu, kad paklausūs bus gydytojai, sveikatos priežiūros vadovai, vaistininkai ir slaugytojai.

Sveikatos priežiūros srities ir skaitmeninių technologijų išmanymas – stiprus derinys, kadangi manoma, kad per artimiausią dešimtmetį biomedicinos inžinerija bus viena paklausiausių sričių.

Kitu atveju, išmokus tiek sveikatos priežiūros, tiek verslo valdymo įgūdžių, ligoninėse, klinikose, privačiose globos ir visuomenės sveikatos įstaigose taip pat gali atsirasti daugybė karjeros galimybių.

Verslas ir finansai

Verslas ir toliau ieškos naujų būdų pritraukti klientus ir suprasti rinkos tendencijas. Duomenų analitiko ir rinkos tyrėjo karjera labai paklausi išliks ir artimiausioje ateityje.

Kvalifikuoti pardavėjai visada yra paklausūs. Priimdami finansinius sprendimus, daugelis žmonių vis dar nori pasikalbėti su žmogumi ir užtvirtinimui paspausti ranką. To negalima automatizuoti. Dėl tos pačios priežasties finansų patarėjo ir finansinių paslaugų teikėjo karjeros galimybės išlieka perspektyvios.

  • Bendrinkite šį įrašą

Palikite komentarą